Gran Canaria
Gran Canaria
10 powodów, by przyjeżdżać

Zobaczyć zachód słońca w Puerto de Mogán

Zobaczyć zachód słońca w Puerto de Mogán

Turystyczny region Mogán znajduje się na południu Gran Canarii, w miejscu znanym jako jedne o najlepszym klimacie na całym archipelagu kanaryjskim. Niewiele miejsc w kraju cieszy się podobną ilością słonecznych dni w roku.

Jednak Mogán oferuje nie tylko słoneczną pogodę. Posiada piękne plaże o miękkim piasku i mnóstwo ośrodków zakwaterowania. Puerto Rico, Patalavaca, Amadores, Arguineguín i Taurito stanowią główne kurorty turystyczne tego regionu, położone na drodze między miejscowością Mogán i Puerto de Mogán.

To właśnie Puerto de Mogán jest idealnym miejscem dla tych, którzy pragną usiąść w ciszy i podziwiać zachód słońca po skończonym dniu plażowania.

Puerto de Mogán to bez wątpienia jeden z najbardziej malowniczych i przytulnych zakątków południa Gran Canarii. Jest to idealne miejsce na mały przystanek na obiad, czy też posiedzenie w kawiarni, w cieniu kolorowych kamieniczek usytuowanych wzdłuż ulic przy porcie. Tutejsze okna oplecione są pnączami bugenwilli i hibiskusa, a mieszkańcy spędzają spokojne popołudnia w nadbrzeżnych kafejkach. Przy porcie wznosi się osiedle domów wybudowanych ponad kanałami wodnymi, co dodaje uroku tej rybackiej osadzie.

Port posiada przystań jachtową z 225 miejscami cumowania, gdzie zobaczyć można anarchicznie wymieszane kutry rybackie z jachtami, co przyczynia się do pogodnej atmosfery w tutejszych barach. Dokładnie z tego punktu wybrzeża wyruszają codziennie wycieczkowe rejsy z turystami pragnącymi zobaczyć południowe brzegi wyspy. Również stąd wypływa niewielka turystyczna łódź obserwacji podwodnej, z której można się przyjrzeć bogactwie tutejszych głębin morskich.

W okolicy Mogan dno morskie skrywa żywe skarby, jest to głośny sekret, dobrze znany wszystkim miłośnikom nurkowania. Puerto de Mogán było wielokrotnie miejscem konkursów fotografii podwodnej i stanowi obowiązkowy przystanek dla miłośników nurkowania przybywających na Gran Canarię.

Jest to zarazem miejsce, gdzie zawijają jednostki połowów na otwartym morzu. A niedaleko stąd, w Puerto Rico, wszyscy zainteresowani żeglowaniem wśród stad delfinów mogą wybrać się na jednodniowy rejs wycieczkowy, jaki oferuje wiele statków dla tych, którzy pragną zobaczyć z bliska te morskie ssaki.

Może się skusisz na kilkugodzinną przygodę morską? Mogan to jedno z najlepszych miejsc, aby znaleźć stosowną wycieczkę. A jeśli pragniesz jedynie posiedzieć w kawiarni, Puerto de Mogán stanowi idealne miejsce, aby spędzić leniwe godziny patrząc jak słońce skrywa się za zabudowania portowe. Później natomiast, kiedy nastanie noc, nie musisz koniecznie iść spać. Tarasy kawiarniane ożywają w rytm muzyki, podczas gdy turyści i miejscowi przedłużają wieczorne imprezowanie. Z pewnością odnajdziesz wiele powodów, aby powrócić do Mogán.