Gran Canaria
Gran Canaria
Morze

Dorośli i latawce?

Morze niczym miękki materac

To jest nie do uwierzenia. Gdyby ktoś mi powiedział w dzieciństwie, że będzie można unosić się ponad wodą z wielką prędkością, będąc zaczepionym o latawiec… byłoby to nie do uwierzenia.  Mogliby przysięgać, że będę w stanie skakać po powierzchni morza jak po miękkim materacu, wielkimi skokami, unosząc się tak wysoko, że niemal dotykając spodu awionetek… Szczerze mówiąc, nie ma mowy, żebym w to uwierzył.

A jednak życie jest tak zadziwiające i pełne niespodzianek.  Teraz, będąc dorosłym, całymi godzinami zajmuję się latawcem.  Uprawiając kitesurfing.  Praktykując najlepszy sport, jaki wynaleziono dla tych, którzy tak jak ja mają bzika na punkcie adrenaliny: kite.

Sport stworzony niemal na miarę wyspy Gran Canaria.  Dlatego,  że potrzeba do niego stref o silnym wietrze, w połączeniu z piękną pogodą, oraz błękitu fal morskich otaczających wybrzeże pełne plaż.  Właśnie to wszystko można spotkać tutaj.  Na wyspie o wielkiej tradycji surfingu i windsurfingu.  Gdzie znajdziesz liczne miejsca do uprawiania kitesurfingu, oraz gdzie istnieje coraz więcej szkół pozwalających zakosztować  tej wspaniałej przygody.

Dlatego też z dnia na dzień nad Gran Canarią unosi się coraz więcej latawców.  Nie tylko z powodu urlopowiczów przyjeżdżających tu na wypoczynek, ale również przez tubylców, którzy w pośpiechu zamykają swoje biura, gabinety, salony fryzjerskie i piekarnie.  Wielu udaje się w pośpiechu w kierunku morza, z kombinezonem do kitesurfingu w bagażniku, kiedy tylko nadarzy się okazja. 

Niełatwo jest wytłumaczyć przyczyny tej dziwnej gorączki, która ich ogarnia.  Gorączki o charakterze sportowo-morskim.  Na tyle trudno, że nie mogę dalej o tym opowiadać.  Dlatego, że teraz muszę jechać.  Jadę popływać.  Wykonać tysiąc skoków przez fale na desce do kitesurfingu.  Przyjedź spróbawać tego, jeśli chcesz.

Więcej informacji

Pliki cookie pozwalają na oferowanie lepszych treści. Korzystając z naszych usług, akceptujesz ich użycie. Jeśli kontynuujesz przeglądanie strony, uznamy, że akceptujesz ich użycie.