Gran Canaria
Gran Canaria
Rozrywka

Rozrywka

Rozrywka

Jak to się stało, że Gran Canaria jest dziś jednym z najważniejszych miejsc turystyki gay na świecie? Być może jest tak dlatego, że oferujemy wszystko, czego zwykle potrzebuje turysta, a przy tym nasze nastawienie do świata to „żyj i pozwól żyć”, przez co tubylcy słyną ze swojej otwartości i serdeczności.

Pragniesz aktywnych wakacji? Pragniesz odprężyć się po intensywnie spędzonej nocy przy basenie obok bungalowu, lub na najmodniejszej części plaży? Tutaj to odnajdziesz. Liczne plaże Gran Canarii stanowią jedną z głównych atrakcji turystycznych wyspy, łącząc w sobie piękno przyrody z dogodnością kąpieli słonecznych przez okrągły rok, dzięki ciepłemu klimatowi. Najsłynniejsze z nich, plaża Maspalomas y Playa del Ingles, znajdują się na południu wyspy,w sąsiedztwie Parku Przyrodniczego Wydm Piaskowych, które nadają im niepowtarzalny charakter. Maspalomas również posiada zaciszne strefy dla nudystów, oraz odcinki bardziej zapełnione odwiedzającymi, skupione wokół barów chiringuitos. Można tutaj spacerować lub po prostu zażyć odprężającej kąpieli słonecznej. Można popływać w morzu tak w lecie, jak i w zimie.

Ponadto, życie nocne tętni przez okrągły rok w strefie kurortu Playa del Ingles, jak również w stolicy wyspy, Las Palmas de Gran Canaria.

Na Gran Canarii istnieje niezliczona ilość pubów i dyskotek, w których można się zabawić przy dobrej muzyce, odnajdując ulubione miejsca i atmosferę.

Centrum Handlowe Yumbo w Playa del Ingles posiada wszystko, co potrzeba do świetnej zabawy i choć nie jest jako takim ośrodkiem gay, w całej Europie jest uważane za główne miejsce nocnej rozrywki gejowskiej społeczności. Nie możesz wyjechać bez odwiedzenia tego miejsca. Za dnia, można tu dokonać zakupów łapiąc okazje na obniżkach i w sklepach wyspecjalizowanych dla segmentu gay and lesbian. Nocą natomiast, jest najbardziej tętniące życiem miejsce rozrywki gay w Playa del Ingles.

Ale najpierw potrzebujesz zaczerpać energii. Piękna pogoda pozwala na kolację na świeżym powietrzu w jednym z licznych restauracji-tarasów i w sąsiedztwie uśmiechniętych rodzin i turystów z niemal całego świata.

W stolicy, Las Palmas de Gran Canaria, życie nocne skupia się wokół parku Santa Catalina, w okolicach ulicy Triana, oraz w kolonialnej starówce Vegueta. Wszystkie te miejsca oferują możliwość zakosztowania drinków i tapas w barze lub na tarasie kawiarnianym, przez wszystkie miesiące roku.

Wydarzenia kultury na Wyspie są różnorodne i organizowane przez cały rok. Należą do nich międzynarodowe festiwale o różnym charakterze, oferujące imprezy muzyki klasycznej i opery, oraz zarzuelę, taniec, teatr i koncerty plenerowe.

Jednakże, jedno z wydarzeń na wyspie jest zdecydowanie większe niż inne i jest to oczywiście Karnawał, obchodzony w lutym-marcu w każdej miejscowości z osobna. Sławę w całej Europie zdobył sobie Karnawał Las Palmas de Gran Canaria, oraz Karnawał Maspalomas. Gale takie jak Drag Queen stanowią od lat gwódź programu karnawałowego oraz okazję nie do przegapienia dla poszukujących najlepszej zabawy.

Na dodatek, ulice Playa del Ingles goszczą również doroczną Kanaryjską Paradę Gejów, imprezę figurującą w kalendarzu wielu miast Europy, którą zdecydowanie warto zobaczyć przy okazji wizyty na Wyspie.