Gran Canaria
Gran Canaria
Jestem już na miejscu

Ingenio

Ingenio

Prowincja Ingenio znajduje się w odległości 27 kilometrów od stolicy wyspy, oraz zaledwie 14 kilometrów od Telde. Położona jest na stoku wzgórza o maksymalnej wysokości 1200 metrów nad poziomem morza w masywie Caldera Los Marteles i o wysokości 310 metrów w samym mieście Ingenio. Granice tej prowincji biegną wzdłuż Wąwozu Draguillo od strony północnej oraz wzdłuż Wąwozu Guayadeque od południa.

Na starówce historycznej Ingenio znajduje się Plaza de Candelaria. Tam też znajduje sie Urząd Miasta i Kościół o tej samej nazwie. Kościół Candelaria, wzniesiony w roku 1901, wybudowanu w miejscu pozostałości pierwotnej kapliczki o tej samej nazwie. Charakterystyczną cechą tej świątyni są jej dzwony, wytworzone i darowane miastu przez emigrantów, którzy wyjechali z wyspy na Kubę w roku 1820.

Również na starówce możemy zobaczyć Dom z Zegarem, stanowiący własność Spółki Tamy Królewskiej Aguatona. W tym miejscu rolnicy ustawiają swoje zegarki według zegara tej instytucji, od której kupują wodę potrzebną do nawodnienia swoich upraw.

Aby poznać miejscowe wyroby rzemieślnicze, warto odwiedzić Muzeum Kamieni i Rzemiosła Kanaryjskiego, które posiada bogatą kolekcję minerałów, oraz wspaniałe rękodzieło. Godziny otwarcia: od poniedziałku do soboty od 9:00 do 18:00.

Ingenio to miejscowość słynąca na całej Gran Canarii z pięknego rękodzieła. To właśnie dlatego założona została w Ingenio Miejska Pracownia Rękodzieła, oraz Muzeum Rękodzieła Kanaryjskiego.

Szlak Młynów Wodnych, który przebiega po starówce miejskie,j oferuje odwiedzającym możliwośc poznania, jak funkcjonowały tutejsze młyny w dawnych czasach. Warto też wybrać się na spacer po Parku Nestora, lub też zwiedzić Casa de Postas. W Casa de Postas można zobaczyć między innymi różne sale wystawiennicze z wyrobami z koronki. Godziny otwarcia: od poniedziałku to piątku od 9:00 do 16:00.

Około 6 kilometrów od miasta Ingenio znajduje się Wąwóz Guayadeque, będący Pomnikiem Przyrody i Dobrem Kultury, gdzie można znaleźć liczne naturalne i wykute groty skalne pochodzące z epoki prehiszpańskiej, gdy sprawowały funkcje cmentarne, a w niektórych wypadkach również mieszkalne, posiada własne Centrum Informacyjno-Wystawiennicze, Guayadeque przybliżające historię tych okolic z czasów preshiszpańskich.  Godziny otwarcia:  od wtorku do soboty od 9:00 do 17:00, niedziele od 10:00 do 18:00.

Na wybrzeżu Ingenio znajduje się znana plaża El Burrero.  Jest to maleńka plaża o długości 500 metrów piaszczysto-żwirowa, doskonała do praktykowanaia żeglarstwa i winsurfingu.

Aby uzyskać szersze informacje na temat miasta i prowincji Ingenio, warto odwiedzić punkt informacji turystycznej mieszczący się na starówce miejskiej.

 

Informacje praktyczne o Trasie Wschodniej

Las Palmas de Gran Canaria  I  Telde  I  Valsequillo de Gran Canaria  I  Ingenio  I  Agüimes