Gran Canaria
Gran Canaria
Jestem już na miejscu

Vega de san Mateo

Vega de San Mateo

Z Santa Brígida kierujemy się do Vega de San Mateo, przejeżdżając przez El Madroñal.  San Mateo to prowincja położona 22 kilometry od stolicy wyspy i 8 kilometrów od Santa Brígida, a jej powierzchnia wynosi 37,89 kilometrów kwadratowych, z których prawie połowa to Obszar Chroniony Las Cumbres.

Podczas spaceru po starówce San Mateo, warto zwiedzić Kościół Parafialny, znajdujący się przy głównej ulicy miasta; jest to gmach o dwóch nawach, którego najwyższą część stanowi dzwonnica, projektu José Lujána Péreza, słynnego kanaryjskiego rzeźbiarza.  Dzwon tej świątyni, sprowadzony cztery lata po jej wybudowaniu, przysłali z Kuby lokalni emigranci kanaryjscy pochodzący z tej miejscowości.

Aleja o nazwie Alameda de Santa Ana, znajdująca się tuż przy Kościele, stanowi, razem z Urzędem Miejskim i Kościołem, typowy przykład stylu neokanaryjskiego.

Targ Rolnictwa i Rzemiosła to kolejne popularne miejsce w San Mateo, stanowiące główną oś handlu i gospodarki tego regionu.  Godziny otwarcia:  soboty od 8:00 do 20:00 i niedziele od 8:00 do 15:00.

Odwiedzając Vega de San Mateo możemy również podziwiać wyjątkową panoramę tutejszego pogórza i łańcuchów górskich.  W najwyższych partiach Gran Canarii znajdują się studnie skalne Los Pozos de Nieves, gdzie w dawnch czasach gromadzono śnieg i lód, aby go później przenieść do Las Palmas de Gran Canaria, gdzie był konsumowany jako lody.  Można nawet zwiedzić jeden z takich szybów w odnowionej postaci, a przy nim podziwiać wspaniałą panoramę chronionego krajobrazu górskiego Las Cumbres.

Prowincja posiada też tereny rekreacyjne o wyjątkowo malowniczym krajobrazie, jak Ana López, zaopatrzone w  całą infrastrukturę potrzebną do rekreacji na łonie natury.

W celu uzyskania dalszych informacji na temat tej prowincji polecamy odwiedzenie biura informacji turystycznej w samej miejscowości.