Gran Canaria
Gran Canaria
Jestem już na miejscu

Arucas

Arucas

Arucas to miejscowość położona w odległości 12 kilometrów od Las Palmas de Gran Canaria, a jej prowincja rozciąga się od wybrzeża po partie pogórza na wysokości 600 metrów nad poziomem morza.

Miejscowość  Arucas słynie z wybitnych walorów historycznych i artystycznych.  Kościół Parafialny Świętego Jana Chrzciciela jest najokazalszym obiektem architektonicznym w mieście,   wzniesionym w całości z kamiennych bloków pozyskiwanych miejscowo przez tutejszych mistrzów kamieniarstwa.  Pochodzi z roku 1909 i posiada piękne witraże z francuskiej pracowni  Maumejean et Frères, malowidła kanaryjskiego twórcy jakim był  Cristóbal Hernández de Quintana, a także wspaniałe popiersie Chrystusa w Grobie, dzieła miejscowego rzeźbiarza Manuela Ramosa.

Przed fasadą wejściową Kościoła rozciąga się Plac Świętego Jana, a niedaleko niego niedokończona budowla neoklasycystyczna Teatru Nowego (1906).  Przy Placu Konstytucji znajdują się Kamienice Szlacheckie oraz Targowisko Miejskie.  Dom Kultury, będący tradycyjną kamienicą kanaryjską z wieku XVII, posiada wewnętrzny dziedziniec z balkonami oraz z pięknym egzemplarzem draceny.  W budynku tym mieści się Biblioteka i Główne Archiwum. 

La Fábrica y Museo del Ron de Arehucas, których godziny otwarcia dla zwiedzających to: od 09:00 do 14:00 od poniedziałku do piątku (w okresie lipiec - wrzesień od 09:00 do 13:00), jest uważane za jeden z najbardziej emblematycznych budynków w okręgu miejskim ze względu na tradycję tej działalności w miejscowości. Dom i Ogród Makizy, La Casa y Jardín de la Marquesa, to również interesujący zespół architektoniczny i naturalny, będący własnością markizy Arucas. Posiadłość została wybudowana w 1880 i otoczona jest ogrodami w stylu romantycznym. Godziny otwarcia: od poniedziałku do piątku od 9:00 do 12:00 i od 14:00 do 18:00, a w soboty od 09:00 do 12:00.

 

Nieopodal historycznej starówki znajduje się Piedras la Cantera, stanowiący jeden z najstarszych kamieniołomów w okolicy. Jest otwarty dla zwiedzających.

Jeżeli chodzi o zwiedzanie okolic miasta, ciekawą opcją jest wejście na Górę Arucas, wspaniałe wzniesienie, z którego można podziwiać jedne z najpiękniejszych widoków północnej części wyspy, lub też spędzić czas w widokowej restauracji.

Arucas posiada również plaże, zarówno skaliste jak i piaszczyste, jak Plaża Bañaderos-El Puertillo oraz Plaża San Andrés.  Jeżeli zaś chodzi o spróbowanie świeżo złowionej ryby i miejscowej kuchni typowej dla tego regionu, wybrzeże Arucas posiada bogatą ofertę barów i restauracji, gdzie warto się wybrać.

Na terenie historycznej starówki Arucas znajduje się biura informacji turystycznej, gdzie koniecznie należy się zwrócić, jeśli chcesz uzyskać więcej szczegółów i informacji na temat tej prowincji.

Informacje praktyczne o Trasie Północnej

http://turismo2.grancanaria.com/

Arucas    I    Firgas    I    Moya    I    Santa María de Guía    I    Gáldar    I    Agaete